Bu web sitesinde, sizi başkalarından ayırt etmek üzere çerezler kullanılmaktadır.
Bu, size iyi bir kullanıcı deneyimi sunmamıza yardımcı olurken aynı zamanda bize web sitemizi geliştirme olanağı sağlar. Daha fazla bilgi...

Pasion for Automation

Profesyonel, Rekabetçi, Yetkin Hizmet Her proses ihtiyacını sağlayan alternatif ürünler, alternatif çözümler..
home abortion abortion experiences abortion video
amoxicillin amoxicillin amoxicillin
Geri A+    A    A-
Titreşimli Seviye Anahtarları ve VF Serisi Çatal Tip Seviye Şalterleri



Titreşimli çatallı seviye anahtarları ürünün bulunduğu seviyeye ait noktasal bilgi verir. Temel olarak doğal bir frekansta havada resonans yapan çatallardan oluşur. Çatal bir ortam ( ürün)  ile temas ettiğinde, rezonans frekansı azalacaktır. 


Çalışma Prensibi

Titreşimli anahtarlarda titreşim çubuğu veya çatalı, piezo seramik elemanlar tarafından rezonans frekansında titreştirilir. Anahtar genellikle tankın yan yüzeyine veya üstüne flanşlı veya dişli bağlantı ile monte edilir.

Hava bulunan ortamda iken ya da ürün ile temas halinde değilken, çatal bir devre tarafından izlenebilen doğal frekansta titreşir. Çatallar sıvı ile temas ettiğinde, salınım frekansı düşer ve anahtar elektroniği tarafından tespit edilir. Bu elektronik devre , alarm yaratacak, bir pompayı durduracak, vana açacak veya farklı işlem uygulayabilecek şekilde çıkış konumunu değiştirir.  Anahtarın çalışma frekansı  normal tesis titreşiminden etkilenerek yanlış anahtarlamaya sebep olmayacak şekilde seçilmelidir.
Kullanılan malzeme genellikle aşındırıcı uygulamalarda  ürün ile temas edecek yüzey için özel malzemeler veya paslanmaz çelik seçenekleri ile yüksek basınç ve sıcaklık uygulamalarında kullanılması sağlanır.
 


Titreşimli Çatal Seviye Şalterlerin Avantajları
1.Titreşimli çatal seviye anahtarları akış, kabarcıklar, köpük, titreşim, katı içerik, kaplama, sıvı özellikleri ve ürün değişimlerinden etkilenmez.
2.Yüksek ve düşük seviye uygulamalarında yüksek güvenilirlik ile kullanılabilir.
 
Titreşimli Çatal Seviye Şalterleri Uygulama Kısıtlamaları
1.Yoğunluğu yüksek ortamlar için uygun değildir.
2.Çatallar arasında biriken malzeme, seviye algılamasını engelleyebilir.