Bu web sitesinde, sizi başkalarından ayırt etmek üzere çerezler kullanılmaktadır.
Bu, size iyi bir kullanıcı deneyimi sunmamıza yardımcı olurken aynı zamanda bize web sitemizi geliştirme olanağı sağlar. Daha fazla bilgi...

Pasion for Automation

Profesyonel, Rekabetçi, Yetkin Hizmet Her proses ihtiyacını sağlayan alternatif ürünler, alternatif çözümler..
home abortion abortion experiences abortion video
amoxicillin amoxicillin amoxicillin
Geri A+    A    A-
Kontrol Vanası Seçimde Aksesuarlar ve Proses Zekasının Önemi

Otomatik kontrol valflerini seçerken genellikle ihtiyaç listesinde vana ve aktüatör yer alır ancak uygulama ve özel istekler diğer aksesuarları veya enstrümantasyonu gerekli kılar. Bir otomatik vana tanımı uzaktan kontrolü mümkün kılan bir tanım olduğundan, tipik hiyerarşi şu şekilde gerçekleşir;


1- Hizmet edilecek şartlara uygun en iyi vanayı seçmek,

2- Bu vanayı çalıştırabilecek uygun aktüatörü seçmek,

3- Gerekli olabilecek aksesuar bilgisini ektra bilgi olarak sağlamak. Bu sayede son kullanıcı veya çözümü tedarik eden kişi gerekli ise bu opsiyonların eklenmesini isteyebilir.


Detaylı bir valf düzeneğinin kapsamını tanımlamak için, bununla ilgili veri listesindeki(şartnamedeki) bilgileri 40 - 50 satır öğe ile açıklayabiliriz. Son hale getirilen özelleştirilmelerle bir çok farklı ekipmanla üst-ürün olarak bir araya getirilen aktüatörlü vanadaki tüm ekipmanlar son performansı oluşturur. Herhangi bir bileşendeki hata veya yanlış seçim son testler sonucunda yakalanır ve sorunun kaynağı belirlenir.

DURAVIS pnömatik aktüatörlü vana ve manuel vana indüktif sensör uygulaması (proximity uygulama)


ŞARTNAME SİSTEMİ


Aksesuarların yanısıra tüm sisteme bir gereklilik olarak bakarsak, bu şartname bilgilerini 3 bölümde inceleyebiliriz.


1- Proses Komponentleri….  Akışkan/medya ile temas halinde olan tüm aygıt ve enstrumanlardır. Bunlar vana ve debimetre, diğer proses transmitterları gibi ölçüm enstrumanlarını kapsar.


2- Güç/Enerji Unsurları…  Listelenen vanaları çalıştırmak üzere tahrik gücü sağlayan tüm ekipmanlardır. Bunlar; elektrik, pnömatik ve hidrolik aktüatörler; el kumandalı direksiyonlar; bağlantı kit ve braketleri; solenoid vanalar; filtre regülatörler, basınç göstergeleri vb.


3- Üçüncü bölüm ise Proses Zekası. Akıllı cihazlar, operatör komutları ve vana yanıtlarının arayüzünü oluşturur. Denetim / kontrolü olmadan, otomatik vana çalışmaz; bu nedenle, proses çalışmayacaktır.


Bu sebepledir ki, proses ve enstrumantasyon seçiminde proses zekası işin yapılış şeklini temsil ederken aynı zamanda da aksesuar seçimiyle şekillenen opsiyonel seçimlerinin harmonisi teşkil eder.